Start Bialystok PSSON

ul. Włókiennicza 4, 15-465 Białystok

85 652 37 39

Główna » Działalność sportowa » Obozy

Obozy

Nasze stowarzyszenie zajmuje się organizacją sesji rehabilitacyjnych i sportowych obozów na potrzeby poszczególnych sekcji, które zwiększają szanse osób niepełnosprawnych, poprzez rozwijanie aktywnych form samodzielności. Odbywają się na obiektach sportowo-rehabilitacyjnych, na obiektach sportów wodnych i baz noclegowych.

Zadanie cykliczne, które organizujemy od początku istnienia PSSON „START” – 1965 r.: obozy szkoleniowe, zgrupowania, obozy rekreacyjne, wypoczynkowe, spływy kajakowe, sportowe wakacje dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, itp.

Na zgrupowaniach sportowych, nasi zawodnicy mają możliwość podnoszenia swoich umiejętności, co pozwala uzyskiwać lepsze wyniki sportowe na zawodach. Nabywanie i rozwijanie umiejętności: żeglarstwa, pływania i samodzielnego funkcjonowania z naturą. Uczestnicy poznają i uczą się jak bezpiecznie można obcować z wodą, mimo swojej niepełnosprawności. Ten główny wieńczący składnik całości projektu jest najistotniejszy w przełamywaniu barier niemożności, strachu, braku wiary we własne „upośledzone” siły, zmusza do wytężonej ciężkiej pracy dla własnej sprawności.


Do organizacji powyższych obozów przyczyniają się finansowo takie instytucje jak: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Miasta Białystok, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Nasze Obozy

Rozeznanie rynku – lato 2018

Białystok 18.10.2017r. Prowadzone jest rozeznanie rynku pod kątem baz noclegowych, gdzie byłaby możliwa organizacja wyjazdów, obozów (również sportowych), szkoleń itp. os

Czytaj wiecej >

Obozy zimowe, Augustów 2014

Zimowe obozy szkoleniowo-rehabilitacyjne, mające na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnyc

Czytaj wiecej >

Imprezy

Imprez sportowe różnego rodzaju: sportowe rangi lokalnej, ogólnopolskiej i ogólnoeuropejskiej, spartakiady, rekreacyjne, turystyczne.

Czytaj wiecej >

Sekcje sportowe

Treningi prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów i instruktorów od wielu lat związanych ze sportem osób niepełnosprawnych.

Czytaj wiecej >