Lekkoatletyka

Lekkoatletyka - poziom zaawansowany i wyczynowy

Lekka atletyka to drugi w kolejności pod względem popuarności sport paraolimpijski na świecie. Doskonale rozwija ciało i umysł. Z doświadczenia wynika że pływanie jest często furtką do innych dyscyplin. Nasi zawodnicy biorą udział w zawodach: lokalnych, Mityngach, cyklu Paralekkoatletycznym Grand Prix Polski, Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata i Igrzyskach Paraolimpijskich.

W historii naszego Stowarzyszenia jest bardzo wielu utytułowanych zawodników którzy medalowali na Igrzyskach Paraolimpijskich.

Do sekcji wyczynowej sportu paraolimpijskiego mogą dołączyć osoby z niepełnosprawnością ruchu lub wzroku. Treningi w ramach sekcji wyczynowych w Białymstoku są prowadzone śr. 5 dni w tygodniu, na stadionie LA, sali gimnastycznej i siłowni.

Lista wydarzeń

Imprezy

Imprez sportowe różnego rodzaju: sportowe rangi lokalnej, ogólnopolskiej i ogólnoeuropejskiej, spartakiady, rekreacyjne, turystyczne.

Obozy

Na zgrupowaniach sportowych nasi zawodnicy mają możliwość podnoszenia swoich umiejętności, co pozwala uzyskiwać lepsze wyniki sportowe na zawodach.