Kolejna runda Grand Prix w LA

W dniach 11-13.09.2020r., pięciu zawodników naszego Stowarzyszenia – START Białystok wystartowało w III Rundzie Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski które tym razem odbywało się w Słubicach.
Wyniki naszych zawodników:

1. Łukasz Drabiuk F55 – pchnięcie kulą – 8,90m – VII m-sce i rekord życiowy; rzut dyskiem – 26,34m – IV m-sce.

2. Artur Rubaszewski F37 – pchnięcie kulą – 7,39m – IX m-sce, rzut oszczepem – 22,12m – VII m-sce.

3. Anna Szotko F37 – pchnięcie kulą – 6,97m – V m-sce, rzut dyskiem – 17,43m – VII m-sce.

4. Anna Białowąs F37 – pchnięcie kulą – 5,11m – IX m-sce, T37 – 100m – 19,35s – VI m-sce.

5. Mikołaj Fiedoruk T12 – 100m – 14,25s – rekord życiowy – IV m-sce, 200m – 29,64s – rekord życiowy – VII m-sce.

W zawodach wystąpiła czołówka Polskich paralekkoatletów (większość reprezentantów kraju) oraz reprezentacja Czech. W poszczególnych konkurencjach – grupy zostały połączone (co zawsze ma wpływ na ostateczne miejsce na podium). Na uwagę więc zasługują wyniki uzyskane przez naszych zawodników, a w szczególności Łukasza Drabiuka i Mikołaja Fiedoruk.
Gratulacje!

Trenerzy – Jarosław Gołębiowski, Tomasz Hryń

Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych), Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.