XVI Mistrzostwa Polski w Parakolarstwie Szosowym, Zduńska Wola 3-7.08.2024r.

W dniach 3-7.07.2024r., w Zduńskiej Woli odbyły się Mistrzostwa Polski w Parakolarstwie Szosowym, w których z powodzeniem wziął udział nasz zawodnik Sławomir Zieniewicz. Sławek brał udział dwóch wyścigach – indywidualna jazda na czas na dystansie 10,3km i wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 62,5km.

Wypadł bardzo dobrze biorąc pod uwagę fakt że był najstarszym zawodnikiem wśród jeżdżących na handbikech (70 lat!). Pokazując tym samym hart ducha i nieustępliwości, zachęcając inne osoby z niepełnosprawnościami do aktywnego życia i udziału w rywalizacji sortowej jako formy rehabilitacji i zdrowego stylu życia.

­

Fot. Tomasz Markowski / Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START

­

Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone ze środków: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych”), Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.