Bydgoszcz 2021 World Para Athletics European Championships

Po raz pierwszy w historii Polski w dniach 1-5 czerwca 2021 roku na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Europy.

Blisko siedmiuset zawodników wzięło udział w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Bydgoszczy. Wśród nich była 78-osobowa reprezentacja Polski, która w klasyfikacji medalowej zajęła trzecie miejsce zdobywając piętnaście złotych, dwadzieścia srebrnych i czternaście brązowych medali.

To była siedemnasta edycja mistrzostw, gdzie zawodnicy rywalizowali w osiemdziesięciu sześciu konkurencjach biegowych, dwudziestu skokowych i pięćdziesięciu ośmiu rzutowych. Bydgoska impreza była największą imprezą 2021roku w sporcie paraolimpijskim na świecie przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio.

Swój debiut w zawodach rangi europejskiej miał nasz zawodnik, reprezentujący START Białystok – Łukasz Drabiuk, który w rzucie dyskiem zajął VI miejsce, osiągając wynik 28,31m.

Po raz pierwszy w historii Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy były transmitowane na antenie TVP Sport i w Internecie!

Zdjęcia do darmowego pobrania i wykorzystania znajdują się na stroniehttps://www.flickr.com/photos/paralympic/