Kolejne zawody w Paratriathlonie na plaży Dojlidy

Końcówka wakacji przyniosła wszystkim triathlonistom mnóstwo emocji. Zawody pod nazwą: Elemental Tri Series odbyły się 29 sierpnia 2021 roku w Białymstoku (plaża Dojlidy) – Mistrzostwa Polski Age-Group, Puchar Polski Elity i U23, Turniej Nadziei Olimpijskich oraz Mistrzostwa Polski w Paratriathlonie. Zasady:

1. Indywidualne Mistrzostwa Polski w Paratriathlonie zostały rozegrane na dystansie sprinterskim w formule bez draftingu (0,75km pływanie, 20km jazdy na rowerze, 5km biegu).

Z naszego Stowarzyszenia brało udział 3 zawodników: Sławomir Zieniewicz, Marcin Makar i Marcin Kisielewski.

Marcin Kisielewski brał udział w sztafecie razem z dwoma innymi zawodnikami. Marcin z całej stawki przypłynął jako pierwszy – ponad 1 minutę przed resztą zawodników. Wspólnie zajęli I miejsce.

Marcin Makar bardzo dobrze się zaprezentował w pływaniu (START Białystok reprezentuje właśnie w pływaniu), a stracił w biegach i jeździe na rowerze – ostatecznie zajmując II miejsce.

Sławomir Zieniewicz, mimo wieku seniorskiego, bardzo dobrze się zaprezentował, czego mógłby pozazdrościć niejeden młodszy zawodnik. Ostatecznie zajął I miejsce.