Nasi młodzi lekkoatleci w akcji!

W dniach 20.05-22.05-2022r., juniorzy STARTu Białystok, wzięli udział w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U17 i U20 w Kozienicach. Starty naszych najmłodszych zawodników możemy podsumować jednym słowem: WOW!!!

W tym historycznym występie, nasi juniorzy w klasyfikacji drużynowej zajęli II miejsce w Polsce, zdobywając łącznie 13 medali (6 złotych, 6 srebrnych i 1 brązowy). Bezkonkurencyjna w dyscyplinach rzutowych okazała się nasza nadzieja na Igrzyska Paraolimpijskie w Paryżu – Weronika Płoszkiewicz zdobywając 3 złote medale w rzucie dyskiem, rzucie oszczepem i pchnięciu kulą.

Swoje dwa złote medale dorzuciła również Marlena Truszkowska, jednocześnie wygrywając klasyfikację OPEN dla najlepszych zawodniczek w biegach.

Dwa srebrne medale udało się zdobyć Mikołajowi Fiedorukowi w biegu na 100m i 200m.

Jeszcze lepszym wynikiem mógł się pochwalić Paweł Pancewicz, który zrobił największy postęp wśród wszystkich juniorów zdobywając 3 srebrne medale w biegu na 100m, 200m i 400m.

Również 3 medale – po jednym z każdego koloru dorzucił Mateusz Żukowski, zdobywając odpowiednio: srebro w dysku, brąz w oszczepie i złoto w kuli.

Julia Kakareko w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem zajęła V miejsce w obu konkurencjach oraz niewiele zabrakło jej do podium w wyścigu na 100m na wózkach – ostatecznie plasując się na IV pozycji.

Osiągnięte wyniki sportowe są pokłosiem ogromnej pracy młodych zawodników ale także trenerów, którzy włożyli wiele wysiłku aby dorównać kadrze seniorskiej.

„Białystok lekkoatletyką stoi – tak można by rzec.. ogromne brawa zawodnikom!!”

-trenerzy lekkiej atletyki – Jarosław Gołębiowski i Tomasz Hryń

 

Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone ze środków: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych), Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.