Beata Drozdowska

Beata Drozdowska

pływanie

Data urodzenia: 1984
Trener: Piotr Daszuta

Beata Drozdowska urodziła się 8 marca 1984 roku w Białymstoku. Ma niewładną nogę.

Miała dwanaście lat , kiedy lekarze, opiekujący się zdrowiem Beaty Drozdowskiej, powiedzieli, że trzeba, aby zaczęła pływać.

„- Pomyślałam sobie, czemu nie. Basen pływacki to skakanie do wody, chlapanie się z innymi dziewczynkami. Pływać nie umiałam. Na pływalni był jednak instruktor rehabilitacji, p. Janusz Oliwa. Zauważył, że leżę dobrze na wodzie, że każdy ruch ręką i nogą jest bardzo dobry, że po prostu płynę. I tak to się moje olimpijskie, czy jak kto woli, paraolimpijskie pływanie zaczęło” – powiedziała srebrna medalistka Igrzysk w Sydney.

Beata pływała krótko. Uzyskany w Sydney czas – 1.17,6 na 100 metrów stylem grzbietowym jest następstwem nie wieloletniego treningu, a świadectwem talentu Beaty.

„Gdyby nie moje ścięgna, to do sportu, do pływania bym nie trafiła. W domu po prostu by nie było pieniędzy na opłacenie mojej nauki pływania. Pływanie na dobre wciągnęło mnie po zdobyciu brązowego medalu na mistrzostwach Polski w Kaliszu w roku 1996. W pierwszym roku moich startów w zawodach, w barwach Klubu START Białystok.

Igrzyska paraolimpijskie

SYNDEY – 2000

  • 100 m St. Grzbietowym – srebro
  • 100 m St. Grzbietowym – miejsce 7
  • 100 m St. Grzbietowym – miejsce 8
  • 100 m St. Grzbietowym – miejsce 10
  • 100 m St. Grzbietowym – miejsce 14