Druga impreza cyklu zawodów tenisa stołowego osób z niepełnosprawnościami w Białymstoku

Zawody tenisa stołowego osób z niepełnosprawnościami, pn.: „Table Tennis Cup 2021”, odbywały się 5-7.11.2021r., na obiektach w Białymstoku – Szkoła Podstawowa Nr 51. Rywalizacja była podzielona na grupy amatorskie i wyczynowe.

W tym wyjątkowym czasie, dopełniono wszelkich procedur związanych z zagrożeniem COVID-19. Jak pokazała praktyka, wszyscy obecni na zawodach, byli wdrożeni we wszystkie obowiązujące zasady, także dezynfekcja, maseczki i dystans społeczny – nie stanowiły problemu. W turnieju wzięło udział ponad 80 uczestników, w tym ekipy: KSN Warszawa, IKS Jezioro Tarnobrzeg, START Bydgoszcz, START Radom oraz reprezentacja z Olecka, Siedlec i Białegostoku. W części amatorskiej brały udział dzieci z niepełnosprawnościami, w tym uczniowie SP 51 w Białymstoku, który włożyli dużo wysiłku i zaangażowania. Obserwatorzy zgodnie stwierdzili, że co roku poziom zawodów wzrasta, a zawodnicy są coraz lepsi. Młodsi uczniowie mogli spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanym torze przeszkód, na którym mogli sprawdzić swoje umiejętności tenisowe w nieco innym wydaniu.

Przywitania ekip dokonał organizator – Ryszard Rodzik (prezes START Białystok). Na otwarciu była obecna Pani Izabella Bartoszewska-Leoszko (pełnomocnik ds. NGO Marszałka Województwa Podlaskiego).

Turniej Table Tennis Cup Białystok 2021 obfitował w wiele zaciętych pojedynków i przysporzył wielu emocji. Zawodnicy rozgrywali mecze w dwóch kategoriach

  • Zawodnicy na wózkach
  • Zawodnicy stojący

Po bardzo emocjonujących rozgrywkach w kategorii zawodników grających w pozycji stojącej sukces odnieśli:

I miejsce zajął reprezentant klubu START Białystok – Storonowicz Michał

II miejsce zajął reprezentant klubu KSN Warszawa – Włodzimierz  Brylak

III miejsce zajął reprezentant klubu START Białystok – Radosław Adasiewicz

 

W kategorii zawodników na wózkach:

I miejsce zajął reprezentant klubu START Gdańsk –  Rafał Lis

II miejsce zajął reprezentant klubu START Radom – Mariusz Czerwiński

III miejsce zajął reprezentant klubu START Białystok – Rafał Czuper

 

Na zakończenie, wręczono nagrody i pamiątkowe medale. Podczas zakończenia imprezy zostały wręczone specjalne nagrody, ufundowane przez Pana Tomasza Frankowskiego (poseł do Parlamentu Europejskiego). Nagrody specjalne wręczał w imieniu Pana Frankowskiego asystent –  Pan Marcin Olędzki.

Najmłodszy zawodnik turnieju – Weronika Mrozik Siedlce

Najstarszy zawodnik turnieju – Mąkosa Benedykt Radom

Nagrody specjalne – Anna Zielińska Olecko i Piotr Jodełka Siedlce.

Serdeczne gratulacje wszystkim startującym oraz całej kadrze za udział we wspaniałej imprezie. Mamy nadzieję – do zobaczenia w przyszłym roku na zawodach tenisa stołowego!

Przeprowadzenie imprezy było możliwe dzięki środkom pochodzącym z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego przy wsparciu Urzędu Miasta Białystok.

TVP3 Białystok – dziękujemy za materiał w Obiektywie! Materiał o naszej imprezie „Table Tennis Cup 2021″od 15 minuty.

https://bialystok.tvp.pl/56789861/06112021-godz-1830?fbclid=IwAR11ZBwL8cNKeihj2dHZOReWue1DAU0dngW-WnWwpV3vdG1rOAyh5xekPUc

Zdjęcia START Białystok