Pierwsze zawody z cyklu Para Hybrid Cup

W dniach 10-14.03.2021r., odbyły się zawody pn.: Para Hybrid Cup – zorganizowane przez START Białystok we współpracy z KS Kaliber. Turniej strzelecki, był rozgrywane w formule zdalnej – tzn. w jednym czasie zawodnicy strzelają na swoich strzelnicach w swoich miastach, po czym elektronicznie przesyłają wyniki do Organizatora.

Organizacja zawodów to inicjatywa oddolna – w obliczu braku rozgrywania zawodów i rywalizacji sportowej, nasi trenerzy strzelectwa: Monika Sobolewska i Piotr Pacuk, postanowili coś z tym zrobić. Okazało się że wyjście jest tylko jedno – zawody „korespondencyjne”. Nie planowaliśmy organizacji wcześniej w ramach finansowania ze środków publicznych – poszczególne drużyny włączyły się w zawody wkładając w to swój wysiłek. Drobne nagrody najlepszym zawodnikom zawodów, zostaną sfinansowane ze środków własnych START Białystok. Zawody wyszły tak dobrze że planujemy rozgrywać je cyklicznie.

W pierwszej rundzie wystartowali zawodnicy niepełnosprawni z Gorzowa Wielkopolskiego, Olsztyna, Szczecina, Polkowic, Zielonej Góry, Warszawy i Białegostoku. Rywalizowano w 4 konkurencjach:

  • W pistolecie Pań zwyciężyła Agnieszka Pytel (START Białystok)
  • W pistolecie Panów zwyciężył Szymon Sowiński (START Zielona Góra). Nasi zawodnicy w tej kategorii – Maciej Burzyński i Grzegorz Karpacz, zajęli odpowiednio miejsca 7 i 9.
  • W strzelaniu z karabinu ze sprężyną najwięcej punktów osiągnął Piotr Kacalski (START Szczecin). Zawodnicy START Białystok: Jacek Trochimowicz w swoim debiucie zajął miejsce drugie, a Artur Szatkowski miejsce 4.
  • W konkurencji karabin leżąc wygrał Marek Dobrowolski (CWKS Legia Warszawa).

Serdeczne gratulacje wszystkim zawodnikom i życzymy kolejnych celnych strzałów!

Poniżej wyniki zawodów:

Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych), Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.