Table Tennis Cup 2020, Białystok 16-18.10.2020r.

Pierwsza impreza cyklu zawodów tenisa stołowego osób z niepełnosprawnościami w Białymstoku

Zawody tenisa stołowego osób z niepełnosprawnościami, pn.: „Table Tennis Cup 2020”, odbywały się na obiektach w Białymstoku. Rywalizacja była podzielona na grupy amatorskie i wyczynowe. Ze względu na zagrożenie epidemiczne, rozrywki odbywały się na salach sportowych: SOSW w Białymstoku, w Szkole Podstawowej Nr 51 i w Zespole Szkolno – przedszkolnym Nr 2, w terminie 16-18.10.2020r. W tym wyjątkowym czasie, dopełniono wszelkich procedur związanych z zagrożeniem COVID-19. Jak pokazała praktyka, wszyscy obecni na zawodach, byli wdrożeni we wszystkie obowiązujące zasady, także dezynfekcja, maseczki i dystans społeczny – nie stanowiły problemu. W turnieju wzięło udział ponad 80 uczestników, w tym ekipy: IKS Jezioro Tarnobrzeg, START Radom, START Bydgoszcz, KSN Warszawa, IKS Warszawa, oraz reprezentacja z Olecka i Białegostoku.

Przywitania ekip dokonał organizator – Mariusz Rodzik (START Białystok), otwarcia imprezy dokonała Pani Aneta Narel (Przewodnicząca Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego), oraz Ryszard Rodzik (prezes START Białystok).

Turniej Table Tennis Cup Białystok 2020 obfitował w wiele zaciętych pojedynków i przysporzył wielu emocji. Zawodnicy rozgrywali mecze w dwóch kategoriach

  • Zawodnicy na wózkach
  • Zawodnicy stojący

Po bardzo emocjonujących rozgrywkach w kategorii zawodników stojących sukces odnieśli:

I Miejsce zajął reprezentant klubu KSN Warszawa Włodzimierz Brylak.

II miejsce zajął reprezentant STARTu Białystok – Radosław Adasiewicz.

III miejsce również reprezentant STARTu Białystok – Michał Storonowicz.

W kategorii zawodników na wózkach:

I miejsce po bardzo zaciętym pojedynku finałowym wygrał reprezentujący barwy STARTu Białystok Rafał Czuper, pokonując 3:2 zawodnika START Radom Rafała Lisa (II miejsce).

III miejsce zajął reprezentant STARTu RadomMariusz Czerwiński

Na zakończenie, wręczono pamiątkowe zegarki i zakończono imprezę.

Serdeczne gratulacje wszystkim startującym oraz ich trenerom za zawody we wspaniałej imprezie. Mamy nadzieję – do zobaczenia w przyszłym roku na zawodach tenisa stołowego!

Przeprowadzenie imprezy było możliwe dzięki środkom pochodzącym z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.