ZIMOWE OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU OSÓB
NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W dniach 16-19.11.2023 r. nasze zawodniczki i zawodnicy z wyczynowej sekcji pływania, wzięli udział w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych, które odbyły się na 50-metrowym basenie Floating Arena w Szczecinie. Nasz klub reprezentowali:

• Michał Jurkun

Systematyczne treningi i trud włożony w przygotowania do Mistrzostwa Polski zaowocował kolejnymi medalami i rekordami życiowymi!

• Joanna Mendak zdobyła dwa srebrne medale w kategorii OPEN na dystansach 100 metrów stylem motylkowym i 50 metrów stylem dowolnym
  • Rafał Kalinowski zdobył złoty medal w kategorii OPEN na dystansie 100 metrów stylem klasycznym
  • Barbara Tomczuk zdobyła srebrny medal w kategorii OPEN na dystansie 50 metrów stylem klasycznym oraz zajęła III miejsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym i 50 metrów stylem grzbietowym w grupie startowej S3
  • Robert Snarski był bezkonkurencyjny w grupie startowej S12 , zajął I miejsca na dystansach: 50, 100 metrów stylem dowolnym oraz 100 metrów stylem klasycznym
  • Janusz Kondracki zajął I miejsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym oraz III miejsce na dystansie 100 metrów stylem klasycznym w grupie startowej S6
  • Kamil Szpakowski zajął III miejsce na dystansie 100 metrów stylem klasycznym w grupie startowej SB8
  • Marlena Truszkowska zajęła III miejsce na dystansie 100 metrów stylem motylkowym w grupie startowej S8
  • Michał Jurkun zajął III miejsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym w grupie startowej S12

„Gratulujemy medali oraz kolejnych rekordów życiowych . Jesteśmy bardzo dumni z wyników naszych zawodników i zadowoleni z pracy jaką wykonują na treningach” – trenerzy Magdalena Szczepińska i Marek Dziejma

Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone ze środków: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych”), Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.