Miting w ramach Parapływackiego Grand Prix Polski

W dniach 16-17.10.2021r w Tychach, odbył się XIV Ogólnopolski Integracyjny Miting Pływacki im. Maćka Maika w ramach Parapływackiego Grand Prix  Polski,

Tradycją stał się fakt bardzo dobrego startu pływaków z naszego klubu START Białystok. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale pamiątkowe i kilkukrotnie uplasowali się w pierwszej trójce startujących. W zawodach wzięli udział i wywalczyli medale na różnych dystansach i różnymi stylami:

• Janusz Kondracki – 5 złotych, 2 srebrne, 1 brązowy
  • Paula Korowaj – 1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy
  • Krzysztof Wojtach – 1 złoty, 2 srebrne
  • Marlena Truszkowska – 4 złote
  • Kamil Szpakowski – 1 srebrny, 2 brązowe
  • Robert Snarski – 4 złote, 1 srebrny, 1 brązowy

Prawie wszyscy w swoich kategoriach niepełnosprawności zajęli I miejsca. W rankingu medalowym, nasi zawodnicy zajęli VI miejsce. Większość startujących w naszej ekipie to juniorzy i młodzicy.

Łącznie nasi zawodnicy zdobyli 27 medali:
  • 15 złotych
  • 7 srebrnych
  • 5 brązowych

Ponadto Krzysztof Wojtach zajął IV miejsce w wyścigu memoriałowym na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Na uwagę zasługuje fakt że nasi młodzicy i juniorzy startowali i zwyciężali w kategorii seniorów – to bardzo dobry prognostyk na przyszłość.

Trenerzy sekcji wyczynowej pływania: Jarosław Lewkowicz i Marek Dziejma

Zajęcia w sekcjach dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwa Dziedzictwa Narodowego, Kultury i Sportu poprzez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Urzędu Miasta Białegostoku i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.