Zawodów ciąg dalszy

W dniach 18.09-20.09.2020r., zawodnicy sekcji Lekkiej Atletyki START Białystok, wzięli udział w VI Mitingu Lekkoatletycznym w Kozienicach. Był to ostatni start w tym roku. Zarówno pogoda jak i nastroje dopisywały od samego początku.

Zawody zostały przeprowadzone bardzo sprawnie, a zawodnicy z dużą chęcią i zaangażowaniem brali udział w sportowej rywalizacji.

W konkursie pchnięcia kulą kobiet w kategorii open 4 miejsce z wynikiem 5,09 zajęła Anna Białowąs, 3 miejsce z wynikiem 7,23 – Anna Szotko oraz 1 miejsce z wynikiem 9,45 – Anna Raszczuk.

W biegu na 100m Anna Białowąs zajęła 9 miejsce z wynikiem 19,17s. W rzucie oszczepem kobiet w kategorii open 3 miejsce z wynikiem – 15,26 zajęła Anna Szotko oraz 2 miejsce z wynikiem – 19,20 zajęła Anna Raszczuk.

W kuli mężczyzn (rzut z pozycji siedzącej) – 3 miejsce z wynikiem 5,88 zajął Sławomir Zieniewicz oraz 2 miejsce z wynikiem 8,42 zajął Łukasz Drabiuk. W pchnięciu kulą mężczyzn (na stojąco) – 3 miejsce z wynikiem 7,19 zajął Artur Rubaszewski. Artur zajął również 3 miejsce w konkursie rzutu oszczepem z wynikiem 24,10.

To były bardzo udane zawody dla kadry START Białystok. Na pewno wrócimy tu za rok.

Trenerzy: Jarosław Gołębiowski i Tomasz Hryń

Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych), Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.