Za nami jedna z największych imprez organizowanych w Polsce w sportach zimowych osób z niepełnosprawnościami – PARASKI4EUROPE Winetrgames.

W zwodach wzięły udział nasze zawodniczki sekcji biegów narciarskich, pod przewodnictwem trenerki Eweliny Marcisz w składzie:

  • Justyna Regucka
  • Ewelina Cybulska
  • Magdalena Szczepińska
  • Joanna Mendak

Jeśli chodzi postawy dziewczyn podczas rozgrywanych konkurencji, jakie odbyły się podczas eventu, w każdym z biegów zdobywały medale! Finalnie do Białegostoku przywiozły aż 7 krążków (które naprawdę robiły wrażenie).

  • Ewelinka Cybulska – dwa złota- biegi i biathlon
  • Justyna Regucka – srebro w biegach i złoto w biathlonie
  • Magdalena Szczepińska – dwa srebra
  • Joanna Mendak – wystartowała tylko w konkurencji biathlonowej i wywalczyła brązowy medal.

Oprócz samych zawodów, dziewczyny miały okazję przebywać w profesjonalnym środowisku narciarskim, zasięgnąć wiedzy od teamów z innych krajów (w zawodach brały ekipy z całej Europy), oraz zaobserwować jak funkcjonują biegacze najwyższej rangi.

Warto wspomnieć że dla naszych dziewczyn, biegi narciarskie to swego rodzaju nowość – trenują tą dyscyplinę od niedawna. Do tej pory były związane z innymi sportami: Joanna Mendak (wielokrotna mistrzyni paraolimpijska w pływaniu), Magdalena Szczepińska (wywalczyła medal na paraolimpiadzie w pływaniu), Ewelina Cybulska (odnosiła sukcesy w biegach – lekka atletyka).

Mamy nadzieję, że nasze dziewczyny wróciły pełne energii do dalszej ciężkiej pracy i motywacją. Jesteśmy pewni że przywiozły spory bagaż nowych doświadczeń i wiedzy, która na pewno pomoże w dalszym rozwijaniu swoich zdolności w sportach zimowych.

„Cieszę się bardzo jako trener , że miałam okazję być dyrektorem od cross country i biathlonu oraz z tego , iż moje zawodniczki: Justyna Regucka, Ewelina Cybulska, Magdalena Szczepińska oraz Joanna Mendak spisały się podczas startów – dosłownie ,,na medal”! Jestem z nich bardzo dumna o czym na pewno wiedzą: ich ciężka praca, wykonywana podczas treningów, wylewany pot, pokonywanie własnych słabości przyniosło ewidentne profity”.

Dziewczyny jesteście wielkie! Gratuluje wam wspaniałej postawy!
P.S. JEDNAK NIE MA CZASU NA ODPOCZYNEK I JUŻ W NAJBLIŻSZY WEEKEND STARTUJEMY W MISTRZOSTWACH POLSKI, W NARCIARSTWIE BIEGOWYM W PTASZKOWEJ,  GDZIE ZNÓW BĘDZIEMY WALCZYĆ O MEDALE——> TRZYMAJCIE ZA NASZ TEAM MOCNO KCIUKI!

Trener Ewelina Marcisz

Piszą o nas:

Fot. Polski Komitet Paraolimpijski