Wolontariusz roku!

Wczoraj tj. 20.09.2023r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, odbyła się uroczysta gala konkursu pn.: „Nagradzamy NGO”. Konkurs zorganizowany z inicjatywy Marszałka Województwa Podlaskiego we współpracy z Podlaską Radą Działalności Pożytku Publicznego.

Stefan Brzeski, rocznik 1944, niegdyś czynny instruktor pływania, ratownik wodny, żeglarz. W przeszłości przygotowywał kadrę jako instruktor przyszłych trenerów pływania, ratowników wodnych i żeglarzy. Obecnie od kilku lat wspomaga Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych START udzielając się wolontaryjnie na rzecz dzieci i młodzieży z różnymi rodzajami i stopniami niepełnosprawnościami ucząc pływać. Współprowadzi zajęcia na basenie w Białymstoku. W poprzednich latach udzielał się jako wolontariusz na rzecz seniorów z niepełnosprawnościami – uczestników zajęć z zakresu rehabilitacji społecznej, prowadzonych przez Stowarzyszenie START.

Gratulacje!

Wielkie gratulacje wszystkim zwycięzcom, wszystkim nominowanym ale także wszystkim organizacjom i pracownikom NGO z województwa podlaskiego które na co dzień wykonują tytaniczną pracę na rzecz mieszkańców naszego regionu!

Po wręczeniu wszystkich wyróżnień odbył się wspaniały koncert Sylwii Grzeszczak!