Wręczono nagrody najlepszym sportowcom w województwie Podlaskim 2018 roku

Sportowe Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego wręczył laureatom w dniu wczorajszym (19.03.2019r.), Marszałek Województwa – Pan Artur Kosicki. Marszałek wręczał nagrody finansowe wspólnie z radnym Sejmiku Wojewódzkiego – Panem Sebastianem Łukaszewiczem (przewodniczącym Komisji Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu).

Najlepszym sportowcem niepełnosprawnym województwa Podlaskiego okazał się reprezentant naszego Stowarzyszenia – Rafał Czuper, wicemistrz Świata w tenisie stołowym (Słowenia, Celje 18-21.10.2018r.).

Przed konferencją prasową odbyło się bardzo sympatyczne i wartościowe spotkanie. Marszałek, Pan Artur Kosicki zaprosił  laureatów nagród na śniadanie. Uczestnicy „śniadania mistrzów” rozmawiali m.in. o swoich osiągnięciach, ale też o tym, jak ciężko pracują, by osiągnąć tak wspaniałe wyniki. Swoim doświadczeniem sportowym podzielił się też marszałek Artur Kosicki, który uprawiał zapasy w klubach Warmia Grajewo i Sobieski Poznań. W imieniu zarządu złożył obietnicę, że w przyszłym roku zwiększy się nie tylko pula pieniędzy przyznawanych za osiągnięcia sportowe, ale także liczba kategorii nagród o co najmniej dwie. Pracę nad zmianami w przyznawania nagród sportowych są jeszcze na etapie projektu, jednak marszałek zdradził, że mowa jest o sportach drużynowych. 

Pozostałymi wyróżnionymi zostali:

  • Najlepszy sportowiec – Natalia Maliszewska – pierwsza Polka w historii polskiego short-tracku, zdobywczynię Pucharu Świata.
  • Najlepszy trener – Urszula Kamińska  – Łyżwiarski Klub Sportowy „Juvenia” Białystok – short track.
  • Najlepszy młody sportowiec – Klaudia Kardasz  – Klub Sportowy „Podlasie” Białystok – lekkoatletyka, pchnięcie kulą.
  • Za całokształt działalności – Leszek Zega – Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Stoczek 45 Białystok (sędzia szachowy klasy międzynarodowej).