Wyróżnienie zostało przyznane podczas Podlaskiej Gali Olimpijskiej, 15.02.2020r.

W sobotę, 15 lutego, w Białymstoku odbyła się XXIV Podlaska Gala Olimpijska – uroczystość miała miejsce w Hotelu Gołębiewski w Białymstoku. Podczas niej wyłoniono najlepszych podlaskich sportowców – osoby, które w minionym roku mogły poszczycić się imponującymi wynikami w swoich dziedzinach. Kapituła wyróżniła ich w siedmiu kategoriach.

Nasz tenisista stołowy reprezentujący START Białystok: Rafał Czuper, został wyróżniony nagrodą dla „Najlepszego Sportowca Niepełnosprawnego 2019 roku”. Przypomnijmy: zdobywca srebrnego medalu w klasie 2. podczas Mistrzostw Europy Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym w Helsingborgu. Mistrz Polski w singlu i mikście wraz z inną zawodniczką Startu, Iwoną Piekarską, a także brązowy medalista mistrzostw Polski w deblu.

W kategorii: „Trener roku 2019”, nominowanych było łącznie 6 osób z naszego województwa, w tym klubowy trener Rafała – Marek Iwanicki, niestety tym razem to wyróżnienie nie powędrowało do naszego trenera.

Nagrodę specjalną Rafałowi ufundowała firma Sokołowscy Nieruchomości (ul. Legionowa 30, Białystok). Serdecznie dziękujemy.

Rafałowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Piszą o nas:

https://www.pfron.org.pl/komunikaty-z-regionu/szczegoly-komunikatu/news/za-nami-xxiv-podlaska-gala-olimpijska/

https://www.wrotapodlasia.pl/pl/sport/sport/xxiv-podlaska-gala-olimpijska-za-nami-wojciech-nowicki-krolem-sportu-2019-w-regionie.html