Medale Rafała Czupera na turnieju we Włoszech

Turniej odbywał się we włoskim Lignano Sabbiadoro w dn.14-19.03.2023r. Rafał Czuper startował w bardzo licznej grupie zawodników z klasy 2, łącznie aż 30 spotowców. Rywalizację w grze singlowej zaczął od wygranych w grupie: 3-0 z Austriakiem i 3-0 ze Słowakiem (Lukas Klizan). Awans do ćwierćfinału został zapewniony po wygraniu bardzo wyrównanego pojedynku z Brazylijczykiem: Guilerhmo Costa 3-2.

W meczu półfinałowym przegrana z późniejszym zwycięzca turnieju – Koreańczykiem Kang Kong 0-3. Na tym Rafał zakończył zmagania w grze singlowej.

Turniej debla wraz z Tomaszem Jakimczukiem został rozpoczęty od wygranej grupy w meczach z parą: Korea/Włochy i pary brazylijskiej. Awansujac do półfinału ulegli Koreańczykom 0-3.

W turnieju mixta wraz z Dorotą Buclaw, zawodnicy również dotarli do półfinału wygrywając w grupie z para POL/Finlandia i para Brazylia/Korea, przegrywając w półfinale z parą z Korei.

Podsumowując: Rafał Czuper wywalczył: 3 brązowe medale.

Rafał jest „Numerem 2” Światowego Rankingu.

Z ciekawostek – „Numer 1” Światowego Rankingu – Fabien Lamirault z Francji (czyli największy/odwieczny rywal Rafała) odpadł z turnieju już na etapie ćwierćfinału, zajmując tym samym miejsce w przedziale 5-8.

„Z uwagi na to ze był to pierwszy turniej w sezonie to wynik był naprawdę dobry a jeśli chodzi o styl gry to – jest jeszcze trochę do poprawy do Mistrzostw Europy które odbędą się we wrześniu” – Rafał Czuper

Fot. Rafał Czuper START Białystok, Andrzej Ochal PZTS

­

Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone ze środków: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych), Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.