Mistrzostwa Świata w Tenisie Stołowym

W dniu 12 listopada 2022 roku na zakończenie turnieju Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w Hiszpańskiej Granadzie odbył się finałowy pojedynek zawodników klasy 2 w którym uczestniczył nasz zawodnik – Rafał Czuper oraz Fabien Lamirault z Francji, czyli pojedynek najlepszych zawodników klasy 2 zgodnie z rankingiem światowym.
­
Mimo porażki w finale 0-3 (9-11, 8-11,9-11) walka była bardzo zacięta, a sam wynik nie odzwierciedla co działo się w poszczególnych setach. Zmienność sytuacji była bardzo duża. Bardzo udane zagrania przeplatały się z milimetrowymi błędami i dużym szczęściem zawodnika z Francji.
Po drodze do finału Rafał musiał stoczyć bratobójczy pojedynek z zawodnikiem z Zielonej Góry Tomkiem Jakimczukiem – ostatecznie wygrany 3-1. Kolejnym zawodnikiem na drodze do finału był Słowak Martin Ludrovski, ostatecznie pokonany 3-0.
­
W półfinale Rafał Czuper spotkał się z kolejnym zawodnikiem ze Słowacji: Janem Riaposem, którego pokonał także 3-0. Pojedynki ze Słowakami były bardzo jednostronne, Rafał był bardzo pewny swoich zagrań i można powiedzieć że wszystko co chciał zagrać – było wykonane perfekcyjnie.
­
Podczas Mistrzostw Świata Rafał Czuper oprócz Wicemistrzostwa Świata w klasie 2, zdobył także dwa brązowe medale w grach podwójnych. W grze deblowej razem z Tomkiem Jakimczukiem oraz w grze mieszanej (mikst) z Dorotą Bucław.
­
– „Uważam że udział Rafała w Mistrzostwach Świata był bardzo udany jednak jak każdy sportowiec pozostaje z pewnym niedosytem że można by było jeszcze coś więcej osiągnąć” – trener Marek Iwanicki