Rafał Czuper zdobył złoto w pięknym stylu

Zawody we Włoszech jako kwalifikacje do Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio 2020. Pro Tour Lignano 2019, odbyły się w terminie 12-17.03.2019r.

Rafał Czuper startował w klasie 2, gdzie łącznie startowało aż 27 zawodników. W fazie grupowej wygrał 3 pojedynki, tracąc tylko jednego seta! Po fazie grupowej, awansował do półfinału, gdzie pokonał francuza – Vincent Bour z wynikiem 3:0. W półfinale wygrana z reprezentantem Serbii – Goranem Perlica z wynikiem 3:2. W finale Rafał spotkał się z Koreańczykiem Soo Yong Cha. Ostatecznie pojedynek trwał pięć setów i zakończył się stanem 3:2.

W turnieju drużynowym Rafał Czuper startował w parze z Tomaszem Jakimczukiem (kl. 2), gdzie wywalczyli brązowy medal.

Polacy zajęli II miejsce w tabeli medalowej – łącznie zdobyli ich 16 (4-3-9). Pierwsze miejsce w klasyfikacji zdobyli Brytyjczycy, a trzecie – Niemcy.

Medale polaków w turnieju singlowym:
  • złoto: Dorota Bucław (kl. 1), Karolina Pęk (kl. 9), Rafał Czuper (kl. 2);
  • srebro: Dajana Jastrzębska (kl. 8);
  • brąz: Dorota Nowacka (kl. 11), Krzysztof Żyłka (kl. 4), Igor Misztal (kl. 10), Marek Chybiński (kl. 11), Damian Fira (kl. 11);

Kolejne turnieje międzynarodowe odbędą się: w maju w Lasko (Słowenia), oraz po 10-cio letniej przerwie w Cetniewie – na przełomie maja i czerwca.