Dwa medale polaków, w tym jeden białostoczanina

Na pływackie zawody z cyklu World Series zostało powołanych dziesięciu polskich pływaków – w tym aż trzech reprezentujących START Białystok:

• Joanna Mendak
  • Kuba Kozłowski
  • Rafał Kalinowski

Impreza stanowiła okazję do osiągnięcia minimum do startu na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w pierwszej połowie września 2019 roku w Londynie. Polacy w Glasgow zdobyli dwa medale – Oliwia Jabłońska (START Wrocław) zdobyła brąz. Również brąz wywalczył nasz reprezentant Kuba Kozłowski na 150m stylem zmiennym. Kuba otarł się o podium – zajął czwarte miejsce na 50m stylem klasycznym.

Dwukrotnie w wieczornych finałach płynęła doświadczona i wielce utytułowana Joanna Mendak – w swojej karierze wywalczyła aż 6! medali paraolimpijskich. W Glasgow przypłynęła na czternwastym miejscu na 50m stylem dowolnym i była dwudziesta siódma na 100m stylem dowolnym. Rafał Kalinowski ukończył bieg na dwudziestym drugim miejscu w konkurencji na 100m stylem klasycznym.