Wystrzelaliśmy 5 pucharów i rekord Polski finału!

W miniony weekend nasi strzelcy wzięli udział w Pucharze Polski w strzelectwie sportowym osób niepełnosprawnych który odbył się w Bydgoszczy. Największy sukces odniosła Agnieszka Pytel, która w finale konkurencji R5 (karabin pneumatyczny leżąc) poprawiła rekord Polski zdobywając pierwsze miejsce.

Agnieszka Pytel drugi puchar za pierwsze miejsce zdobyła w konkurencji R4 (karabin pneumatyczny stojąc). Jakby tego było mało, przywiozła również puchar za strzelanie z pistoletu pneumatycznego P2zajęła drugie miejsce.

Maciej Burzyński stanął na najwyższym stopniu podium, wywalczył – I miejsce w konkurencji P3 (pistolet sportowy 30+30).

Grzegorz Karpacz również wywalczył I miejsce w konkurencji P5 (pistolet pneumatyczny standard). W tej konkurencji (P5) Maciej zajął miejsce tuż za podium. W konkurencji P1 (pistolet pneumatyczny mężczyzn) Grzegorz i Maciej zajęli odpowiednio V i VI miejsce. Warto wspomnieć, że Maciej wyrównał swój rekord życiowy w tej konkurencji – 556. Ten wynik napawa nas optymizmem przed nadchodzącymi Międzynarodowymi zawodami strzeleckimi, które już pod koniec listopada odbędą się w Białymstoku. Następnie odbędą się Mistrzostwa Europy. Gratulujemy i jesteśmy z Was dumni!

-„Warto dodać, że Agnieszka dopiero drugi raz startowała w zawodach z karabinu w postawie stojącej i mimo małego stażu w tej konkurencji odniosła zwycięstwo” – trenerka sekcji strzelectwa sportowego Monika Sobolewska