Parapływackie Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, Warszawa 19-21.05.2023

W dniach 19-21.05.2023 r. juniorzy z wyczynowej sekcji pływania START Białystok, wzięli udział w Parapływackich Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Warszawie. Nasz region reprezentowali:

• Marlena Truszkowska
  • Alicja Gregorczuk
  • Małgorzata Chmielewska
  • Robert Snarski
  • Kamil Szpakowski

Zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom bijąc znacznie rekordy życiowe w każdej konkurencji. Nasza Drużyna zdobyła łącznie 5 medali – 4 indywidualnie i 1 w sztafecie.

• Marlena Truszkowska – grupa startowa S8, zdobyła brązowy medal w kategorii junior uzyskując 1937 pkt, płynąc: 50, 100 , 200 stylem dowolnym, 50 stylem motylkowym, 50 stylem klasycznym.
  • Alicja Gregorczuk – grupa startowa S10, zdobyła srebrny medal w kategorii junior uzyskując 1706 pkt, płynąc 50 stylem dowolnym, 50 stylem grzbietowym, 50 stylem klasycznym.
  • Małgorzata Chmielewska – grupa startowa S7, zajęła 5 miejsce w kategorii junior, w połączonej grupie S1-S7. Były to pierwsze zawody Małgosi, która pokazała  że drzemie w niej ogromny potencjał i już zdobyła swoje pierwsze punkty.
  • Robert Snarski – grupa startowa S12, zdobył srebrny medal w kategorii junior starszy, w połączonej grupie S11-S14, uzyskując wysoki wynik 2578 pkt, płynąc: 50, 100 stylem dowolnym, 50, 100 stylem klasycznym, 50 stylem grzbietowym.
  • Kamil Szpakowski – grupa startowa S9, zdobył brązowy medal w kategorii junior, uzyskując 1461 pkt, płynąc 50, 100 stylem klasycznym, 50 stylem motylkowym, 200 stylem zmiennym.
  • Sztafeta 4×50 stylem dowolnym mix, w składzie Marlena Truszkowska, Alicja Gregorczuk, Kamil Szpakowski, Robert Snarski – po zaciętej walce zdobyła brązowy medal.

Gratulujemy rekordów życiowych i czekamy na kolejne zawody i sukcesy.

Trenerzy sekcji wyczynowej: Magdalena Szczepińska i Marek Dziejma

Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone ze środków: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych”), Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.