Kolejne 3 medale naszych strzelców!

W miniony weekend (9-11.09.2022r.), nasi strzelcy uczestniczyli w Ogólnopolskich Zawodach Osób Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym w Gorzowie Wielkopolskim. Nasz klub i nasz region reprezentowała dwójka zawodników – Agnieszka Pytel i Maciej Burzyński.

Agnieszka Pytel po kwalifikacjach zajmowała dwa pierwsze miejsca w konkurencji P2 (pistolet pneumatyczny) oraz w konkurencji R5 (karabin pneumatyczny leżąc mężczyzn i kobiet). Po finale zajęła:

  • miejsce I w strzelaniu z pistoletu P2
  • miejsce III w strzelaniu z karabinu R5

W zawodach dobrze wypadł również Maciej Burzyński, który zdobył brązowy medal w konkurencji P5 (pistolet pneumatyczny standard). W drugiej ze strzelanych konkurencji – P1 (pistolet pneumatyczny mężczyzn) przed finałem zajmował miejsce drugie, ostatecznie zajął miejsce tuż za podium.

– „Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów” – trenerka sekcji strzelectwa Monika Sobolewska

Prowadzenie zajęć w sekcjach sportowych dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Urzędu Miasta Białegostoku.