Ogólnopolskie Zawody Osób Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym, Gorzów Wielkopolski, 08-10.09.2023r.

W Ogólnopolskich Zawodach Osób Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym w Gorzowie Wielkopolskim, udział wzięło troje naszych zawodników:

  • Agnieszka Pytel
  • Jacek Trochimowicz
  • Daniel Stepaniuk
Agnieszka Pytel startowała w 3 konkurencjach: karabin pneumatyczny leżąc, karabin pneumatyczny stojąc oraz pistolet pneumatyczny. Zdobyła 2 złote medale z karabinu oraz srebrny z pistoletu!
W tych samych konkurencjach z karabinu srebro i brąz wystrzelał Jacek Trochimowicz. Jacek wystartował również w konkurencji pistolet standard, gdzie zajął 7 miejsce.
Daniel Stepaniuk po długiej przerwie od rywalizacji sportowej, zajął 5-te miejsce w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego.
„Wyniki Agnieszki i Jacka stanowią dobrą prognozę na nadchodzące Mistrzostwa Polski. Już teraz zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom podczas Mistrzostw Polski, które odbędą się na hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku i w ostatni weekend października.” – Monika Sobolewska trenerka sekcji strzelectwa sportowego.
­
Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone ze środków: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych”), Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.