Wspaniały prezent pod choinkę uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ogrodniczkach

W dniu 20.XII.2018r. w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ogrodniczkach, odbyło się uroczyste spotkanie Wigilijne z okazji zbliżających się Świąt Bożonarodzeniowych. Spotkanie było idealną okazją do przekazania nowo zakupionego autobusu marki Mercedes, w pełni przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, na potrzeby uczestników WTZ. Nowy środek transportu, który będzie służył uczestnikom Warsztatu, został poświęcony przez Ks. Andrzeja Chutkowskiego, proboszcza parafii Świętej Trójcy w Supraślu, a następnie symbolicznie przekazany do eksploatacji przez panią dyrektor podlaskiego oddziału PFRON – Panią Grażynę Bogdańską.

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania, poświęconej podziękowaniom wszystkim osobom które przyczyniły się do zakupu nowego autobusu, zgromadzeni goście, uczestnicy Warsztatu, rodzice i opiekunowie zasiedli przy wspólnym stole wigilijnym. W ramach spotkania wigilijnego, uczestnicy WTZ w Ogrodniczkach, zaprezentowali część artystyczną. Nie zabrakło ciepłej i serdecznej atmosfery, życzeń, wspólnego kolędowania i symbolicznego przełamania się opłatkiem.

Zakup autobusu sfinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (w ramach „Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III” w obszarze D) i Urzędu Miasta Białegostoku, przy wsparciu wielu regionalnych firm i darczyńców prywatnych – za co serdecznie dziękujemy!