Te niecodzienne i fascynujące spotkania były podzielone na 3 bloki tematyczne, które miały miejsce przez kolejne 3 dni

Dzień 1 (28.10)

Spotkanie ogólne, dotyczące projektu. Omówienie jego założeń. Przedstawienie celu. Prezentacja dotycząca tego, czym była Bitwa pad Grunwaldem., oraz jak wyglądały przygotowania do niej. Rola Słońca (!) w rozstrzygnięciu bitwy. Wpływ Słońca na temperaturę naszego otoczenia. Zajęcia Prowadził P. Robert Szaj.

Dzień 2 (28.10)

Fascynujące opowieści o tym jak przebiegała bitwa pod Grunwaldem, omówienie kwestii rycerskości. Przy tej okazji miała miejsce prezentacja elementów zbroi rycerzy, każdy z uczestników mógł sam przez chwilę poczuć się jak prawdziwy rycerz. Prezentacja znalezisk  archeologicznych na Polach Bitwy pod Grunwaldem. Zajęcia Prowadzili P. dr  Szymon Drej, Dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. i P. dr  Piotr Nowakowski, archeolog, zastępca Dyrektora Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

Dzień 3 (30.10)

Zajęcia artystyczne. Rozpoznanie wśród uczestników zdolności artystycznych, w tym malarskich i rzeźbiarskich. Zabawa w formowanie brył i postaci. Zajęcia z rysunku. Podczas tej części spotkania, zostali wyłonieni uczestnicy warsztatów, których prace znajdą się w konkursie na zrealizowanie makiety pola Bitwy pod Grunwaldem. Zajęcia prowadził znany rzeźbiarz, m.in. autor statuetki „Wiktora”  P. Andrzej Renes.

Uczestnicy byli zachwyceni podczas trwania tych niecodziennych 3 dni spotkań!


 

Zdjęcie grupowePrezentacjaPrezentacjaZdjęcie pamiątkowePrezentacjaCzerwona tarcza z białym orłem z złotą koronąHełmy na ziemiZdjęcie pamiątkoweZdjęcie pamiątkowePrzymierzanie zbroiLudzie przy stoleLudzie przy stoleKoń z rycerzem z modeliny