Mistrzostwa Polski w Kolarstwie

Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Kolarstwie szosowym 19-20.09.2020r, odbyły się w Kielnarowej. Nasza zawodniczka – Justyna Regucka startowała w kategorii WC4, którą połączono z grupą WC5. Warto wspomnieć że start naszej zawodniczki w kolarstwie to dla nas nowość (na dzień dzisiejszy nasz klub nie prowadzi takiej sekcji, udział w zawodach dzięki zaangażowaniu Justyny w różne dziedziny sportu). W tym miejscu trzeba zaznaczyć że Justyna Regucka jest czynną zawodniczką w sekcjach narciarstwa biegowego i parakajakarstwa – gdzie trenuje i bierze udział w zawodach.

Pierwszy dzień to start wspólny na dystansie 6×6,3 km gdzie wywalczyła IV miejsce. Nieszczęśliwie dwa razy spadł łańcuch w rowerze. Mocno walczyła o brąz w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 10,7 km. Wiele okoliczności sprawiło że mimo woli walki, Justyna finalnie nie znalazła się na podium. Nic straconego, bo wg. jej deklaracji: „w następnym roku jak uda mi się skompletować odpowiedni sprzęt i mocniej fizycznie przygotować się na górskie trasy, z pewnością powalcz o medale.”

Wielkie brawa!