W dniach 12-15 maja sześciu zawodników z sekcji Bocci udało się na turniej PROMETEUS – CUP 2016 w Konopiskach

Głównym celem ich podróży było sklasyfikowanie zawodników oraz uczestnictwo w pierwszych zawodach Bocci, organizawanych na międzynarodowym poziomie. Jedna z naszych zawodniczek – Magdalena Janucik – dostała międzynarodową klasę BC3, uprawniającą do występowania na międzynarodowych zawodach Bocci – w tym na Paraolimpiadzie. Dwie inne zawodniczki – Katarzyna Zawadzka i Justyna Żałoba – zostały sklasyfikowane do nowej, pozostającej na razie na szczeblu krajowym, grupy BC5.

Przyjazna atmosfera pozwoliła naszym uczestnikom na oswojenie się z zawodami tej rangi. Przez dwa dni obserwowaliśmy zmagania zawodników startujących w Eliminacjach do Mistrzostw Polski 2016, a sami przystąpiliśmy do rozgrywek drużynowych w grupie integracyjnej. Niestety nie udało nam się osiągnąć sukcesu i zajęliśmy miejsce poza podium.

„Jesteśmy zadowoleni z naszego pierwszego poważniejszego wyjazdu i przyjrzenia się takiej imprezie z bliska. Wiemy, że czeka nas jeszcze mnóstwo pracy, bo poziom zawodów był wysoki, a my jesteśmy nowicjuszami. Jednak z optymizmem patrzymy w przyszłość i czekamy na kolejny turniej, w którym mamy nadzieję wystąpić w rozgrywkach indywidualnych i zaprezentować się jak najlepiej”  – trenerka sekcji Bocci Zuzanna Usakiewicz.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w rozwoju białostockiej Bocci!


 

Przemowa Uczestnik przy stole z kulami Tablica wyników Uczestniczka Puchary i nagrody turnieju kula na uchwycie Rzut kulą zdjęcie grupowe Uczestnik turnieju Banek turnieju boccia Zdjęcie wszystkich uczestników