W dniach 6-9.07.2017 w Berlinie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych

Na zawodach w Berlinie uczestniczyli sportowcy z naszego Stowarzyszenia –  Juliusz Trochimczuk, Jakub Kozłowski i Krzysztof Wojtach, oraz nasi kadrowicze: Joanna Mendak, Rafał Kalinowski, Marcin Makar.
Przed zawodami, w dniu 04.07 klasyfikację międzynarodową przeszedł 14-to letni Juliusz Trochimczuk, otrzymując grupę sportową S1 (wcześniej sklasyfikowany w grupie S6). Bardzo dobre starty zaliczyła podopieczna trenera Edwarda Deca – Asia Mendak, która w tym sezonie koncentruje się na dystansach kraulowych. Jej wyniki na 50 i 100m stylem dowolnym pozwalają jej zajmować czołowe pozycje na listach rankingowych.
W Berlinie startowało łącznie ponad 600 niepełnosprawnych pływaków z 52 krajów. W czasie startów pobito ponad 20 rekordów świata. Reprezentanci naszego klubu – białostockiego Startu zaprezentowali się na tym tle bardzo dobrze:

  • Joanna Mendak w kategorii S13 – była pierwsza na 50m i 100m stylem dowolnym i trzecia na 50m stylem motylkowym;
  • Rafał Kalinowski w kategorii S10 – był trzeci na 100m stylem klasycznym i czwarty na 50m stylem klasycznym;
  • Marcin Makar – w kategorii S10 – był czwarty na dystansie 800m stylem dowolnym;
  • Jakub Kozłowski w kategorii S4, SB3, SB4 – był drugi na 100m stylem klasycznym i na 100m stylem grzbietowym, oraz czwarty na 100m stylem dowolnym;
  • Krzysztof Wojtach w kategorii S8 – był drugi na 200m stylem grzbietowym;
  • Juliusz Trochimczuk w kategorii S1 – był pierwszy na 100m stylem klasycznym (bijąc rekord Polski!), drugi na 50m stylem klasycznym, trzeci na 50m stylem grzbietowym, na 50m dowolnym i na 100m stylem grzbietowym.

Gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy dalszych sukcesów. Nad naszą grupą dzielnie czuwał trener sekcji pływania – Jarosław Lewkowicz.

Wideo zapowiedź zawodów.