Nasi najmłodsi pływacy!

W dniach 27-29.05.2022r., grupa juniorów z naszej sekcji wyczynowej wzięła udział w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych które odbyły się w Krakowie. W skład naszej reprezentacji weszli:

  • Robert Snarski
  • Marlena Truszkowska
  • Alicja Gregorczuk

Cała trójka zaprezentowała się bardzo dobrze.

Alicja Grzegorczuk zajęła I miejsce w kategorii wiekowej roczników 2009-2006 w grupie S10, a trzeba wskazać że były to jej drugie zawody w karierze!

Marlena Truszkowska zajęła II miejsce w kategorii wiekowej 2009-2006 w grupie S8.

Robert Snarski zajął II miejsce w kategorii open na dystansie 50 m stylem klasycznym, uzyskując świetny czas 37,36 (937pkt). Dodatkowo zajął II miejsce w kategorii wiekowej 2009-2006 w grupie S11-S 13, jednak zgodnie z regulaminową zasadą -1 nie został uhonorowany medalem.

„Gratulujemy naszym młodym pływakom, życząc im dalszych sukcesów”

-Trener pływania Jarosław Lewkowicz i Marek Dziejma

Fot. START Białystok/IKS DSS Kraków

Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone ze środków: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych), Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.