Justyna Regucka na Mistrzostwach Świata

Justyna Regucka otrzymała powołanie na Mistrzostwa Świata w Parakajakarstwie, które w tym roku odbywały się w Kopenhadze w dniach 16-18.09.2021r. Justyna po zawodach:

„Wszystko zaczęło się od kajakarstwa i medalu na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Poznaniu, gdzie mój potencjał i zacieńcie sportowe zauważyła trenerka Renata Klekotko i Paraolimpijczyk Jakub Tokarz. To dzięki nim zdecydowałam się na trenowanie kanadyjki. Jesienią 2020r., pierwszy raz wsiadłam do przywiezionej przez Kubę i Renatę kanadyjki i od razu zakochałam się w tym sporcie. W kwietniu tego roku rozpoczęłam profesjonalne treningi pod okiem trenera Pawła Skowrońskiego. W czerwcu wystartowałam w Mistrzostwach Europy, gdzie zajęłam IV miejsce.

Następnym powołaniem z Kadry Narodowej PZKaj, były właśnie Mistrzostwa Świata w Danii (Kopenhaga). 15.09.21r. Podczas Mistrzostw, zakwalifikowałam się do finału A, ostatecznie zajęłam 9 miejsce, z którego jestem bardzo zadowolona. Zawody te zakończyły mój pierwszy sezon startowy w parakanadyjce. Czuję, że w następnym roku uda mi się już powalczyć o medale!”

Wielkie gratulacje i życzymy kolejnych startów i kolejnych sukeców!