Mistrzostw Polski w Paranarciarstwie Alpejskim i Parasnowboardzie 2-4.03.2021 r. Białka Tatrzańska/Jurgów

Mistrzostwa Polski w Paranarciarstwie Alpejskim i Parasnowboardzie 3-4.03.2021r., odbywały się w Jurgowie i w Białce Tatrzańskiej. Nasza ekipa brała udział w Paranarciarstwie i składała się z 3 sportowców:

  • Justyna Regucka (grupa startowa LW 4)
  • Łukasz Wietecki (grupa niedowidząca B3)
  • Jacek Regucki (grupa Open)

W zawodach wystartowało łącznie ponad 100 zawodników z całej Polski. Niestety, finalnie naszym zawodnikom nie udało się zdobyć medalu (choć pierwszego dnia przez ponad godzinę w wynikach slalomu gigant – Justyna Regucka miała III miejsce, z 5 sekundową przewagą nad rywalką). Przy ostatecznych wynikach, przy wręczaniu medali wyniki zmieniono dodając handicap, po którym spadłam na IV miejsce z łącznym czasem dwóch przejazdów 1:37.52 przegrywając medal zaledwie 0,31 sekundy.

Drugiego dnia Justyna Regucka, postawiła wszystko na jedną kartę jadąc na całość. W połowie trasy na skręcie, nieszczęśliwie wypięła się jedna narta, co zgodnie z przepisami zdyskwalifikowało przejazd. Wyniki panów: pierwszego dnia w GS: Jacek Regucki zajął V miejsce z łącznym czasem dwóch przejazdów 1:24.65, a Łukasz Wietecki w swojej kategorii zajął VI miejsce z czasem 2:02.39.

Drugiego dnia w SL, Łukasz Wietecki, wyraźnie poprawił swoją czasówkę, osiągając 1:50.81, co dało mu ponownie VI miejsce. Jacek Regucki w swojej kategorii również znalazł się na VI miejscu z łącznym czasem 1:41.92.

„Wróciliśmy ze wspaniałymi wspomnieniami widoków gór i potoków, które mam nadzieję choć trochę odzwierciedlają poniższe zdjęcia.” – zawodniczka/kierownik ekipy Justyna Regucka

Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych), Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.

  • Patroni kulturowi