Cztery medale i kolejny rekord Polski w Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, Drzonków, 23-26.05.2024 r.

To był dobry weekend dla naszych strzelców. Podczas Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, które odbyły się w Drzonkowie 23-26.05.2024r., reprezentowali nas:
  • Agnieszka Pytel
  • Jacek Trochimowicz
  • Maciej Burzyński
Agnieszka Pytel zdobyła dwa złote medale w konkurencji karabin pneumatyczny leżąc i stojąc. Dodatkowo w postawie stojącej uzyskała rekord Polski finału. W strzelaniu z pistoletu Agnieszka zdobyła brązowy medal.
Jacek Trochimowicz w konkurencji karabin pneumatyczny leżąc uzyskał rekord życiowy, a w finale zajął III miejsce. W postawie stojącej finał zakończył na V miejscu. W strzelaniu z pistoletu pneumatycznego standard uzyskał rekord życiowy.
Maciek Burzyński odnotował trzy bardzo dobre starty. W strzelaniu z pistoletu pneumatycznego po konkurencji zasadniczej, znajdował się na drugim miejscu. Niestety finał zakończył na VIII pozycji. W strzelaniu z pistoletu dowolnego uzyskał rekord życiowy, ale w finale zajął IV miejsce. Również IV miejsce osiągnął w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego standard. Do medali zabrakło odrobiny szczęścia.
„Starty uważam za bardzo udane. Już od czwartku trzymajcie kciuki za Maćka i jego starty podczas Mistrzostw Europy w Hiszpanii” – trenerka sekcji strzelectwa Monika Sobolewska.
Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone ze środków: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych”), Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.