Nasi najmłodsi pływacy na zawodach!

W miniony weekend: 03-04.10.2020r., w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych. Nasz klub reprezentowało 8 młodych pływaków:

 • Robert Snarski       
 • Juliusz Trochimczuk
 • Jakub Ferenc              
 • Marlena Truszkowska
 • Dawid Muczko          
 • Izabela Ladzińska
 • Hubert Pieńczak        
 • Karolina Romaniuk

Dla trojga z nich, była to pierwsze zawody pływackie, podczas których otrzymali klasyfikację sportową:

 • Hubert Pieńczak S1
 • Karolina Romaniuk S4, SB3
 • Izabela Ladzińska S10

Uzyskanie grup w ramach klasyfikacji sportowej już jest sukcesem. Udział w zawodach był dla nich lekcją sportowej rywalizacji – życzymy aby kolejne wyjazdy, obfitowały w sukcesy jak w przypadku ich doświadczonych koleżanek i kolegów.

Robert Snarski i Juliusz Trochimczuk zwyciężając w swoich grupach wiekowych – zdobyli złote medale: Robert był pierwszy na 100m stylem klasycznym i 50m stylem klasycznym oraz czwarty na 200m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym. Julek zwyciężył na 150m stylem zmiennym.

Jakub Ferenc zdobył brązowy medal w swojej grupie wiekowej.
Marlena Truszkowska w swojej grupie zajęła drugie miejsce na 200m stylem dowolnym, pierwsze na 50m stylem motylkowym oraz trzecie na 50m stylem klasycznym.
Dawid Muczko poprawił swój rekord życiowy na dystansie 50m stylem grzbietowym.

„Życzymy zdrowia i wytrwałości do pracy nad sobą wszystkim naszym zawodnikom”.

~Trenerzy wyczynowej sekcji pływania: Jarosław Lewkowicz i Marek Dziejma.

Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych), Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.