Międzynarodowy turniej w Łodzi

W dniach 8-9.10.2022r. odbył się Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w koszykówce na wózkach – turniej towarzyski. W zawodach  wzięły udział drużyny z Warszawy, Białegostoku, drużyna gospodarzy oraz drużyna z Litwy. Nasi wschodni sąsiedzi okazali się bezkonkurencyjni i z kompletem zwycięstw sięgnęli po puchar Prezydenta Łodzi. Nasza drużyna zajęła ostatecznie czwarte miejsce. Na uwagę zasługuje fakt że nasza zawodniczka Małgorzata Szekalska (START Białystok), została nominowana do najlepszej piątki turnieju! Serdeczne gratulacje Gosiu!

Do zobaczenia na kolejnych turniejach, a w listopadzie szykują się dwa turnieje ligowe i jeden towarzyski.

– trener sekcji koszykówki na wózkach – Marcin Brzeski

­

Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone ze środków: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych), Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.