Grand Prix Serbii w Parastrzelectwie, Nowy Sad 27.08-3.09.2023r.

Maciej Burzyński zaliczył udany start na zawodach Grand Prix Serbii w Parastrzelectwie, które zostały zorganizowane w mieście Nowy Sad..
-„Ciężki start w kwalifikacji spowodowany mocną niedyspozycją (zapalenie zatok) okupiłem bardzo słabym wynikiem indywidualnym, lecz wystarczającym by dostać się do finału na 8 miejscu. W finale udało się powalczyć i zakończyć konkurencję na 6 miejscu. Konkurencję wygrał kolega z kadry Szymon Sowiński.
Pistolet 25m – tu mimo że nerwy wzięły górę, Maciek zakwalifikował się do finału. Po zaciętym, wielokrotnym „shoot off-ie” zakończył na VIII miejscu.
Pistolet dowolny – konkurencja na „stałym” poziomie w wykonaniu Maćka, gdzie wszedł do finału na 8 miejscu. Finał zakończył na IV miejscu!
– „Przede mną byli tylko sami doświadczeni paraolimpijczycy: Zivko, Papaz, Szymon Sowiński i Rastko Jokic”.
Wielkie gratulacje!
Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone ze środków: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych”), Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.