Opowiadamy o sporcie paraolimpijskim

Wschodni Kongres Gospodarczy, gromadzi co roku grono prestiżowych gości ze świata polityki i biznesu. Kongres zyskał stały szeroki przekaz medialny i stanowi trwały element cyklicznej debaty publicznej o perspektywach wschodnich regionów naszego kraju.

Tegorocznemu, piątemu już Kongresowi, który odbywa się w Białymstoku w dniach 3-4 października 2018 r., towarzyszy hasło “Tu spotyka się Zachód ze Wschodem”, podkreślając intencje przyświecające organizatorowi i partnerom Kongresu – chęć tworzenia otwartej przestrzeni do dyskusji, do konfrontowania i zbliżania stanowisk, poszukiwania tego, co wspólne, twórcze, co służy rozwojowi.

Jednym z projektów odbywających się podczas wydarzenia są „Liderzy Przyszłości”, inicjatywa Grupy PTWP SA współorganizowana przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego, ma na celu promocję wiedzy o gospodarce oraz przedsiębiorczości. W ramach Projektu zaproszeni goście opowiedzieli, w jaki sposób połączenie pasji i determinacji przerodzić można we własną, odnoszącą sukcesy działalność.

Formuła spotkania była oparta na swobodnych rozmowach, połączonych z prezentacjami oraz występami artystycznymi. W spotkaniu udział wzięło ponad 700 uczestników, którzy mieli niecodzienną możliwość spotkania na deskach opery przedstawicieli sztuki, biznesu i sportu.

Nasz pływak Kuba Kozłowski (medalista IWAS World Games, Irlandia 2018), reprezentował sport paraolimpijski naszego regionu. Pojawił się w gronie sportowców takich jak: Wojciech Nowicki (medalista z Rio, rzut młotem), Jagoda Tomaszewska i Patrycja Gryko (łucznictwo konne). Rozmowa była o sukcesach sportowców z naszego regionu w dziedzinie sportu. Kuba opowiadał o początkach swojej kariery pływackiej, wielokrotnie podkreślając że pochodząc z Białegostoku, również można osiągać wielkie sukcesy na arenach międzynarodowych. Kluczem do sukcesu jest motywacja i ciężki trening.

W przerwach między poszczególnymi wystąpieniami, białostocki artysta Michał „Cira” Ciruk, wspierany przez Katarzynę Garłukiewicz i Marka Kubika, mieli swoje występy wokalne. Jednym z utworów wykonywanych na żywo, był „nasz hymn” –  utwór autorstwa Michała Ciruka – „Po marzenia bieg”, opowiadających o białostockich sportowcach niepełnosprawnych, stworzony i nagrany z naszej inicjatywy, opublikowany przed Mistrzostwami Polski w Lekkiej Atletyce ON, które odbyły się w Białymstoku w 2017 roku.

Bardzo miło że sport paraolimpijski w naszym regionie jest eksponowany i coraz bardziej popularny. Oczywiście zapraszamy do uprawiania sportu!

Poniżej film zapowiadający Wschodni Kongres Gospodarczy.

https://www.facebook.com/WschodniKongresGospodarczy/videos/286849402154691/