Sukcesy Rafała Czupera we Włoszech

W dniach 6-9 marca 2024 roku we Włoszech odbywał się turniej „ITTF Fa20 Lignano Masters Para Open 2024”, w Lignano Sabbiadoro we Włoszech w którym startował nasz zawodnik – Rafał Czuper.
W grach rozgrywanych w grupach pokonał Borisa Stoiljkovic z Serbii 3-1 oraz Hiszpana Iker Sastre 3:0 i z pierwszego miejsca w grupie awansował do turnieju głównego. W pierwszej rundzie (1/16) Rafał miał wolny los i w kolejnej rundzie (ćwierćfinał) spotkał się z Chililijczykiem Luis Rodrigo Bustamante Flores i pokonał go 3:0.
W półfinale spotkał się z Tajlandczykiem Thirayu Chueawong z którym był bardzo zacięty pojedynek – z wygraną Rafała 3:2 i awansem do finału.
W finale Rafał spotkał się z zawodnikiem z Czech Jiri Suchanek. Finał był już pokazem siły Rafała i zakończył się wygraną 3:0.
Na oficjalnej dekoracji na szyi Rafała Czupera pojawił się złoty medal w kategorii singlowej klasy 2. Wielkie brawa i gratulacje !!
Wieloletni rywal Rafała – reprezentant Francji Fabien Lamirault odpadł w półfinale z reprezentantem Czech Jirim Suchankiem.
­
Podczas tego turnieju Rafał Czuper startował w rozgrywkach deblowych klasy 4 ze swoim reprezentacyjnym kolegą z Zielonej Góry Tomaszem Jakimczukiem. Niestety ich droga zakończyła się na półfinale i ostatecznie zajęli III miejsce.
­
­
„Jestem bardzo zadowolony z formy Rafała – to dobry prognostyk przed kolejnymi zawodami” – trener Marek Iwanicki
­
Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone ze środków: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych”), Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.