Sukcesy Rafała Czupera w Hiszpanii

W dniach 11-14 marca 2024 r. w Hiszpanii  odbył ITTF Costa Brava Spanish Para Open, czyli kolejny turniej  międzynarodowy w paratenisie stołowym, gdzie zawodnicy walczyli o punkty rankingowe do kwalifikacji olimpijskich. Nasz zawodnik – Rafał Czuper reprezentujący START Białystok ponownie spisał się na medal i zajął indywidualnie I miejsce w klasie 2. W rozgrywkach grupowych pokonał on Hiszpana Daniela Rodriguez’a 3:0, Brazylijczyka Iranildo Conceica Espondola 3:1 oraz Portugalczyka Nuno Duarte Almeida 3:0.
Po wyjściu z grupy do turnieju głównego spotkał się Hiszpanem Iker Sastre, którego pokonał 3:0. Przeciwnikiem w półfinale był Brazylijczyk Guilherme Marcio Da Costa, którego Rafał pokonał 3:0.
W finale spotkał się z Ukraińcem Olelsandr Yezyk, którego pokonał 3:1 i pierwsze miejsce stało się faktem.
W Costa Brawa Rafał Czuper z Tomkiem Jakimczukiem startowali w rozgrywkach deblowych żeby. Celem było poprawienie pozycji w rankingu deblowym co by umożliwiło Tomkowi start w Paryżu. W tych rozgrywkach zawodnicy zatrzymali się na półfinale, gdzie musieli uznać wyższość zawodników z Francji Julien Michaud i Fabien Mamirault przegrywając z nimi 3:0 i zadowolić się III miejscem.
„Kolejny turniej z bardzo dobrą grą Rafała dobrze wróży przed Paraolimpiadą w Paryżu. Gratulacje i tak dalej” – trener sekcji tenisa stołowego Marek Iwanicki
Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone ze środków: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych”), Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.