Turniej Tenisa Stołowego Osób z Niepełnosprawnościami

Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego odbył się w Olecku, na Hali Lega – 25 lutego 2022r. Turniej był zwieńczeniem 10-cio miesięcznej pracy w sekcji tenisa w Olecku – treningi są organizowane w ramach projektu pn.: „Treningi sportowe osób niepełnosprawnych” dofinansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, których organizatorem jest nasze Stowarzyszenie.

Beneficjenci zajęć mogli wykazać się swoimi umiejętnościami podczas rywalizacji sportowej przy stołach. Dodatkowo w turnieju wzięła udział reprezentacja z DPS w Węgorzewie. Łącznie w turnieju wzięło udział 18 uczestników w różnym wieku. Rywalizacja była zacięta. W walce o podium zwyciężył Leon z DPS Węgorzewo pokonując w finale Krzysztofa z sekcji z Olecka. W pojedynku o trzecie miejsce, walczyli: Radosław z Pawłem (Olecko). Tu lepszy okazał się Paweł, który wcześniej przegrał z Radkiem w półfinale. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy oraz drobne upominki.

„Dziękujemy za wspaniałą sportową rywalizację wszystkim uczestnikom: zarówno z Olecka jak i naszym gościom z DPS w Węgorzewie. Czekamy z niecierpliwością na rozpoczęcie nowego projektu.”

~trener tenisa stołowego w Olecku Mariusz Niewiarowski

Prowadzenie zajęć w sekcjach sportowych dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Urzędu Miasta Białegostoku.