Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym

W dniach 9-11 listopada 2018 roku w Zielonej Górze odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W rywalizacji wzięło udział ponad 200 zawodników z całego kraju którzy rywalizowali w rozgrywkach indywidualnych, grach deblowych i grach deblowych mieszanych.

Nasz Klub PSSON START Białystok reprezentowali zawodnicy:

 1. Czuper Rafał
 2. Storonowicz Michał
 3. Adasiewicz Radosław
 4. Netter Grzegorz
 5. Dembowski Krzysztof
 6. Trochim Krzysztof
 7. Rzepliński Marek
 8. Czarnowski Bogdan

Po wielu emocjonujących potyczkach rozgrywanych w gorącej hali sportowej, nie tylko ze względów na emocje, nasi zawodnicy spisywali się ze zmiennym szczęściem. W rozgrywkach bezkonkurencyjny był nasz wice mistrz świata Rafał Czuper, który przywiózł z imprezy 3 medale – dwa złote i jeden srebrny. Szczęście nie dopisało jednak dla Michała Storonowicza, który dosłownie otarł się o miejsce medalowe, w ćwierćfinale przegrał niestety po ciężkim 5 setowym pojedynku z Marcinem Grocholskim z Kalisza.

Wyniki startujących zawodników:

 1. Czuper Rafał klasie II – 1 miejsce indywidualnie, 1 miejsce w grze mieszanej w klasie 1-5 z Dorotą Bucław, II miejsce w grze deblowej klasy 1-5 z Tomaszem Jakimczukiem
 2. Storonowicz Michał klasa 10 – miejsce 5-8
 3. Adasiewicz Radosław klasa 10 – miejsce 11-19
 4. Netter Grzegorz klasa 10 – miejsce 11-19
 5. Dembowski Krzysztof klasa 10 – miejsce 11-19
 6. Rzepliński Marek klasa 9 – miejsce 11-18
 7. Czarnowski Bogdan klasa 7 – miejsce 9-12
 8. Trochim Krzysztof klasa 7 – miejsce 13-21

W grze deblowej rywalizowały również pary: Storonowicz – Czarnowski miejsce 9-16, Rzepliński – Trochim miejsce 17-31.

„Podsumowując, stwierdzam że zawodnicy dali z siebie wszystko aby zagrać jak najlepiej, jednak na zawodach takiej rangi jak Mistrzostwach Polski nie ma słabych zawodników i o wygranych często decyduje szczęście oraz dyspozycja dnia” – trener Marek Iwanicki.