6 medali naszych zawodników na Mistrzostwach Polski

W dniach 25-27 września na obiekcie klubu KS „Bronowianka” w Krakowie, odbyły się Indywidualne Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym w których startowali nasi zawodnicy w składzie:
1. Piekarska Iwona
2. Czuper Rafał
3. Storonowicz Michał
4. Adasiewicz Radosław
5. Netter Grzegorz
6. Dembowski Krzysztof

Podczas rozgrywek, które obfitowały w wiele zaciętych pojedynków – gdzie nasi zawodnicy niejednokrotnie wychodzili zwycięsko! Ostatecznie w kategoriach indywidualnych wywalczyli 3 medale Mistrzostw Polski.

  • Piekarska Iwona – złoty medal w grupie startowej 1-5
  • Czuper Rafał złoty medal w grupie startowej 1-2
  • Storonowicz Michał – brązowy medal w grupie startowej 10
  • Dembowski Krzysztof – miejsce 9-12 w klasie startowej 10
  • Netter Grzegorz – miejsce 9-12 w klasie startowej 10
  • Adasiewicz Radosław – miejsce 13-14 w klasie startowej 10

Na Mistrzostwach Polski, były także rozgrywane pojedynki w grach podwójnych w których także z sukcesami startowali nasi zawodnicy.
Rafał Czuper w parze z Tomaszem Jakimczukiem z Zielonej Góry – wywalczyli srebrny medal w grze podwójnej w klasie startowej 1-5
Rafał Czuper w parze z Iwoną Piekarskąbrązowy medal w grze podwójnej mieszanej w klasie startowej 1-5.

„Jestem bardzo zadowolony z osiągnięć naszych zawodników podczas Mistrzostw Polski i dumny że do Białegostoku przyjechało aż 6 medali”.

~Marek Iwanicki – trener wyczynowej sekcji tenisa stołowego

Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych), Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.