Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym

W dniach 5-7 kwietnia 2024 roku na obiektach WOSiR Drzonków, odbyły Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym.
Na zawodach Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „START” reprezentowali:
  1. Piekarska Iwona
  2. Czuper Rafał
  3. Adasiewicz Radosław
  4. Dembowski Krzysztof
  5. Storonowicz Michał
  6. Małyszko Kamil
W pierwszym dniu zawodów rozgrywane były pojedynki deblowe i mikstowe w których uczestniczyły pary:
  • Czuper – Piekarska,
  • Czuper – Staszak,
  • Storonowicz – Dukalski,
  • Dembowski – Krotowski.

Zawodnicy grający w pozycji stojącej – w klasie 6-10, mimo dobrej gry i dużej woli walk, musieli uznać wyższość przeciwników. Przed końcem pierwszego dnia zmagań – już mogliśmy się cieszyć medalami. Na podium zameldował się najpierw mikst: Czuper Rafał – Piekarska Iwona z tytułem wicemistrzowskim. Po kolejnych dwóch godzinach: debel Czuper Rafał – Staszak Daniel także zdobyli tytuł wicemistrzów.

W sobotę od samego rana rozgrywane były gry indywidualne w fazie grupowej, które wyłaniały zawodników do dalszych rozgrywek w turnieju głównym.  Swoje grupy wygrali: Czuper Rafał klasa 1-2, Storonowicz Michał klasa 10, a z drugiego miejsca w grupie awansowali zawodnicy: Piekarska Iwona klasa 1-5, Dembowski Krzysztof i Małyszko Kamil klasa 10.
Niestety w losowaniu zabrakło trochę szczęścia dla Radka Adasiewicza klasa 10 i w swojej grupie miał bardzo mocnych zawodników co zakończyło się przegraną w fazie grupowej. W pierwszej rudzie z turnieju głównego odpadł Dembowski Krzysztof, a zawodnicy: Storonowicz Michał i Małyszko Kamil przegrali  w fazie ćwierćfinałowej.
Lepiej spisali się zawodnicy grający na wózkach, Piekarska Iwona została pokonana w półfinale zajmując ostatecznie III miejsce, a Czuper Rafał zakończył turniej bez porażki i został Mistrzem Polski w klasie 1-2.
Ostateczne wyniki:
  1. Czuper Rafał klasa 1-2, I miejsce indywidualnie, II miejsce w rozgrywkach deblowych, II miejsce w rozgrywkach mikstowych
  2. Piekarska Iwona klasa 1-5, III miejsce indywidualnie, II miejsce w rozgrywkach mikstowych
  3. Storonowicz Michał klasa 10, miejsce 5-8 indywidualnie
  4. Małyszko Kamil klasa 10, miejsce 5-8 indywidualnie
  5. Dembowski Krzysztof klasa 10, miejsce 9-10 indywidualnie
  6. Adasiewicz Radosław klasa 10, miejsce 11-18
„Gratuluję zawodnikom dobrej gry, mocnych nerwów i wywalczonych miejsc oraz medali na Mistrzostwach Polski” –  Marek Iwanicki trener sekcji wyczynowej tenisa stołowego
Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone ze środków: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych”), Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.