II Integracyjny Turniej osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym w Krakowie

W dniach 15-16 kwietnia 2023r. w pięknej hali 100-lecia KS Cracovia w Krakowie przy ul. Focha 40, odbył się II Integracyjny Turniej Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym. To już druga edycja zawodów łączących wszystkich przy wspólnym stole – amatorów, będących na początku drogi, osoby z niepełnosprawnościami oraz profesjonalistów. Wydarzenie było realizowane w ramach projektu promującego dziedziny paraolimpijskie “Sięgnijmy po medale – Los Angeles 2028”.

W zawodach reprezentował nasz klub i region – Rafał Czuper.

„Grałem w kategorii Open, czyli bez podziału na klasy startowe i wygrałem cały turniej pokonując wszystkich zawodników. W finale wygrałem z Rafałem Lisem z klubu Szansa Start Gdańsk. Turniej był super zorganizowany i był dobrym treningiem przed zbliżającymi się Indywidualnymi Mistrzostwami Polski które odbędą się w Gdańsku w najbliższy weekend (21-23.04.2023r.)” – Rafał Czuper.

Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone ze środków: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych), Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.