I runda Parapływackiego Grand Prix Polski w pływaniu, Wrocław 5-6.09.2020r.

W dniach 05-06 września 2020r., we Wrocławiu odbyły się zawody z serii Grand Prix Polski w pływaniu osób z niepełnosprawnościami. Dla naszej sekcji wyczynowej, były to pierwsze wyjazdowe zawody od marca tego roku – kiedy to zamknięto pływalnie z uwagi na sytuację epidemiologiczną panującą w kraju. W związku z powyższym, wielu zawodników w całym kraju miało długą przerwę w treningach w wodzie. Część naszych zawodników – kadrowiczów STARTu Białystok, mogła przygotować się do zawodów na obozach sportowych, część zawodników trenowała podczas wakacji, próbując odzyskać formę. Nasz klub reprezentowali zawodnicy:

Seniorzy:

  • Rafał Kalinowski
  • Janusz Kondracki
  • Krzysztof Wojtach

Juniorzy:

  • Juliusz Trochimczuk
  • Jakub Ferenc
  • Robert Snarski
  • Kamil Szpakowski
  • Marlena Truszkowska

Świetnie zaprezentował się Rafał Kalinowski, który przygotowywał się na obozach kadry narodowej – zwyciężył w wyścigach na 50m st. klasycznym z czasem 0:32,45 i 100 m st klasycznym z czasem 01:10,96.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi juniorzy poprawiając swoje rekordy życiowe.

Wszystkim gratulujemy życząc zdrowia i wytrwałości w przygotowaniach do kolejnych zawodów, które już niebawem.

Wyniki konkurencji do pobrania tu: http://megatiming.pl/contest/1f6d09dc-83db-4b69-ba20-88e6ba7de570

Trenerzy sekcji – Jarosław Lewkowicz i Marek Dziejma

Zdjęcia: Marek Trochimczuk (START Białystok)/Olga Szelc (START Wrocław)