26 maja odbył się I Integracyjny Turniej Boccia Niepełnosprawnych, organizowany przez PSSON „START” Białystok

Koncepcja turnieju opierała się o wymianę doświadczeń i sprawdzeniu swoich sił między dwoma naszymi sekcjami Bocci – białostockiej i oleckiej. Wizyta w Olecku zaczęła się od rana – po przyjeździe, grupa z Białegostoku (17 osób wraz z opiekunami i trenerami), najpierw została zaproszona do zwiedzenia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olecku. Jak wypowiadała się Zuzanna Usakiewicz – trenerka białostockiej sekcji Bocci, zostali serdecznie przyjęci przez uczestników i wychowawców. Po wizycie w Warsztatach, był czas żeby zwiedzić miasto. Najbardziej podobał jej się spacer nad jeziorem „Wiewiórczą Ścieżką”. Wszyscy byli zachwyceni oleckim molo, plażą i skocznią.

Po zwiedzaniu, nadszedł czas na zmagania sportowe. Opiekunowie białostockiej grupy: Konrad Sewestian i Andrzej Klim, podziwiali warunki do uprawiania sportu w Olecku („Hala Lega” gdzie odbywają się treningi wszystkich naszych sekcji w Olecku jest świeżym i nowoczesnym obiektem).

Zawodnik z Olecka – Piotr Bajster był na obozie letnim w Augustowie w 2014 roku, organizowanym przez PSSON „START” Białystok, a teraz spotkał swoich znajomych i przyjaciół z Białegostoku. O samym turnieju wypowiedział się: ,”Patrzeć jest łatwo, ale trafić jak najbliżej białej kuli – to już nie takie proste”.

Magdalena Walulik – zawodniczka z Olecka: ,”Zdobyłam jeden punkt dla drużyny. Mam kolegów i koleżanki w Białymstoku, bo byłam razem z nimi na obozie zimowym w Augustowie”.

Krzysztof Tomczuk – uczestnik zawodów z Białegostoku: ,”Na zawodach jestem po raz pierwszy. Atmosfera jest super. W boccia gram, trenuję od września. Z wrażenia nie pamiętam ile punktów zdobyłem dla drużyny” 🙂

W tych zawodach nie było ważne, kto ile punktów zdobył, najważniejsza była wymiana doświadczeń, sprawdzenie swojego poziomu, oraz radość z udziału i przeżycie atmosfery prawdziwych zawodów. Obydwie drużyny otrzymały puchary i dyplomy, a każdy uczestnik – medal. Dla większości był to pierwszy medal sportowy w życiu.

Zawody przygotowała Halina Jaroc – trenerka boccia w Olecku i Mariusz Niewiarowski – trener sekcji tenisa stołowego, oraz koordynator zajęć sportowych dla niepełnosprawnych przy PSSON „START” w Olecku.

Zdjęcia: Mariusz Niewiarowski


Link do artykułu w lokalnej prasie http://olecko.wm.pl/274011,Turniej-boccia-w-Olecku.html#axzz3bn2CqEoc

Zdjęcie pamiątkowe DSC_0037 DSC_0039 DSC_0054 DSC_0061 DSC_0065 DSC_0074 DSC_0079 DSC_0085 DSC_0101 DSC_0111 DSC_0129 DSC_0134 DSC_0139 DSC_0152 DSC_0159 DSC_0179 DSC_0181 DSC_0197 DSC_0208