I Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym

W dniach 16-18 września 2022 roku na obiekcie Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku, odbyło się I Grand Prix Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym.
­
Nasz klub – START Białystok na reprezentowali zawodnicy:
1. Piekarska Iwona
2. Czuper Rafał
3. Storonowicz Michał
4. Dembowski Krzysztof
­
Po wakacyjnej przerwie odbył się w Gdańsku pierwszy turniej z cyklu Grand Prix, gdzie nasi zawodnicy rywalizowali w rozgrywkach ze zmiennym szczęściem. Bardzo pechowe losowanie miała Piekarska Iwona zawodniczka klasy 5, gdzie do jej grupy zostały dolosowane dwie bardzo silne zawodniczki z małą ilością punktów (gdyż startowały nie we wszystkich turniejach).
­
„Mimo porażek z tymi zawodniczkami jestem bardzo zadowolony z jej gry gdyż śmiało próbowała realizować przyjętą strategię gry, niestety ale przerwa wakacyjna i krótki okres przygotowań do zawodów spowodował że pojawiały się małe niedokładności.” – trener Marek Iwanicki
­
Panowie natomiast walczyli jedynie z „własnymi niedoskonałościami”. Ostateczne zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach:
  • Piekarska Iwona – 7 miejsce w klasie 3-5
  • Czuper Rafał – 1 miejsce w klasie 1-2
  • Storonowicz Michał – 3 miejsce w klasie 10
  • Dembowski Krzysztof – 9-10 miejsce w klasie 10
­
„Gratuluję zawodnikom wygranych i przypominam iż kolejne zawody – II Grand Prix odbywa się na naszej ziemi czyli  w Białymstoku w dniach 14-16 października.” – trener Marek Iwanicki