I Grand Prix

W dniach 2- 4 października 2020 roku w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się 1. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Był to pierwszy turniej z cyklu Grand Prix w tym roku rozgrywany w reżimie COVID. Sekcję tenisa stołowego PSSON Start Białystok w turnieju reprezentowali:

  1. Piekarska Iwona
  2. Storonowicz Michał
  3. Adasiewicz Radosław
  4. Netter Grzegorz
  5. Piech Damian
  6. Dembowski Krzysztof

Po rozegranych Mistrzostwach Polski, zawodnicy mogli się wykazać rewanżem za porażki z tej imprezy i walczyć o lepszą lokatę w bieżących rozgrywkach. Mając na uwadze, iż dawno zawodnicy nie mogli rywalizować na zawodach z powodu pandemii każdy mecz stanowi wyzwanie i potrzebę poznania stylu gry przeciwnika. Każdy kolejny turniej daje pewność swojej gry i odporności psychicznej na rywalizację sportową. I tak po rozgrzewce na Mistrzostwach Polski nasi zawodnicy uzyskali następujące wyniki:
Piekarska Iwona – miejsce 1 w klasie 4-5
Storonowicz Michał – miejsce 2 w klasie 10
Adasiewicz Radosław – miejsce 5-6 w klasie 10
Netter Grzegorz – miejsce 7-8 w klasie 10
Dembowski Krzysztof – miejsce 11- 12 w klasie 10
Piech Damian – miejsce 11-12 w klasie 8

„Gratuluję moim zawodnikom osiągniętych wyników i dziękuję bardzo że mimo obecności wirusa na terenie Polski mają chęć jechać ze mną na zmagania sportowe”. – trener Marek Iwanicki

Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych), Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.